Ústřední komise

Ústřední komise Zeměpisné olympiády je poradním orgánem ZO. Představuje komunikační platformu pro diskusi cílů, zásad a realizace geografického vzdělávání skrze předmětovou soutěž oboru geografie/zeměpis.

Její hlavní úloha spadá do čtyř oblastí:

  • reflexe organizace soutěže (identifikace slabých a silných stránek, problémů)
  • odborná rada (obsahová koncepce soutěžních úloh, vhodnost témat s ohledem na vzdělávací dokumenty)
  • médium, šíření myšlenek a informací (obousměrná komunikace napříč všemi stupni geografického vzdělávání, mezi odborníky, vědeckými společnostmi a praxí, mezi veřejností a školou aj. Ústřední komise ZO koordinuje činnost krajských komisí ZO)
  • prostředník mezi národní českou Zeměpisnou olympiádou a mezinárodními geografickými soutěžemi (členem ústřední komise je hlavní koordinátor mezinárodních geografických soutěží, který zpracovává návrhy úkolů a další podklady pro jednotlivé ročníky těchto soutěží)


  • Ústřední komise odborně zabezpečuje přípravné výběrové soustředění pro nejúspěšnější soutěžící z ústředního národního kola ZO před mezinárodními geografickými soutěžemi.

    Funkční období Ústřední komise je tříleté, jmenuje ji Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR.

    Členové ústřední komise ZO:

    RNDr. Hana Svobodová, Ph.D.
    předsedkyně
    Masarykova univerzita, Pedagogická fakulta, katedra geografie, Poříčí 7, 603 00 Brno
    e-mail: svobodova.kge@ped.muni.cz


    RNDr. Silvie R. Kučerová, Ph.D.
    místopředsedkyně
    Univerzita J. E. Purkyně v Ústí nad Labem, Přírodovědecká fakulta, katedra geografie,
    České mládeže 8, 400 96 Ústí nad Labem


    Členové

    RNDr. Mgr. Dušan Erban
    Střední škola obchodu, řemesel, služeb a Základní škola, Ústí nad Labem, příspěvková organizace,
    Keplerova 7, 400 07 Ústí nad Labem


    Mgr. Filip Hulec
    Univerzita Karlova, Přírodovědecká fakulta, katedra sociální geografie a regionálního rozvoje,
    Albertov 6, 128 00 Praha 2


    RNDr. Jakub Jelen
    Univerzita Karlova, Přírodovědecká fakulta, katedra sociální geografie a regionálního rozvoje,
    Albertov 6, 128 00 Praha 2
    a
    Střední průmyslová škola zeměměřická,
    Pod Táborem 300, 190 00 Praha 9


    Mgr. Edita Buršík Jinková
    ZŠ a ZUŠ Dolní Němčí
    Školní 606, 687 62 Dolní Němčí


    Mgr. Petra Karvánková, Ph.D.
    Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích, Pedagogická fakulta, katedra geografie
    Jeronýmova 10, 371 15 České Budějovice


    RNDr. Jan Pulec
    Univerzita Karlova, Přírodovědecká fakulta, katedra sociální geografie a regionálního rozvoje,
    Albertov 6, 128 00 Praha 2


    Mgr. Roman Veselský
    Gymnázium
    Neumannova 2, 591 01 Žďár nad Sázavou


    RNDr. Bohumil Vévoda
    Gymnázium Karviná
    Mírová 1442, 735 06 Karviná


    Mgr. Kateřina Krtičková
    Základní škola a mateřská škola Bečov, okres Most, příspěvková organizace
    435 26 Bečov 17


    Mgr. Matěj Vrhel
    ZŠ Jílové u Prahy
    Komenského 365, 254 01 Jílové u Prahy


    RNDr. Tomáš Danielis
    Gymnázium Zlín - Lesní čtvrť


    Mgr. Lenka Pavelková, MSc.
    Univerzita Karlova, Přírodovědecká fakulta, katedra sociální geografie a regionálního rozvoje,
    Albertov 6, 128 00 Praha 2


    Mgr. Petr Trahorsch, Ph.D.
    Univerzita J. E. Purkyně v Ústí nad Labem, Přírodovědecká fakulta, katedra geografie
    Pasteurova 15, 400 96 Ústí nad Labem


    Mgr. Vendula Mašterová
    Masarykova univerzita, Pedagogická fakulta, katedra geografie,
    Poříčí 7, 603 00 Brno




    Podporují nás

     © GEO v1.51 (10-05-2021)